czwartek, 4 września 2014

Java EE 6. Tworzenie aplikacji w NetBeans 7...

Java Platform, Enterprise Edition jest szeroko rozpowszechniona serwerową platformą programistyczną języka Java. Jeżeli zależy Ci na najwyższej wydajności, niezawodności, jakości oraz estetyczności to Java EE jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.
Jeżeli chcesz się skupić na postanowionym zadaniu i nie chcesz się męczyć z konfiguracją czy środowiskiem pracy, wybierz  NetBeans .
NetBeans zapewnia pełne wsparcie dla Javy EE, jest liderem wśród darmowych IDE ( Integrated Development Environment). Głównym celem NetBeans IDE jest przyśpieszenie budowy aplikacji Java, w tym aplikacji sieciowych oraz aplikacji mobilnych.

Jeżeli mamy poszukać książki, która omawia krok po kroku poszczególne aspekty Javy EE, to musimy wybrać pozycję, która zawiera opis wszystkich czynności, które należy wykonać zaczynając swoją przygodę z Javą EE.
Taką książką jest:


Java EE 6. Tworzenie aplikacji w NetBeans 7.- autor David R. Heffelfinger


 Dzięki tej książce poznasz możliwości Javy EE oraz przekonasz się jak bardzo NetBeans może ułatwiać pracę. Autor książki tłumaczy jak zainstalować i dostosować do własnych potrzeb oraz przygotować do pracy środowisko NetBeans. Ponadto zdobędziesz wiedzę związaną serwletami, JSP oraz JSF. Pomocne będzie również uzyskanie wiedzy z zakresu Java Persistence API oraz projektowaniu i uruchamianiu aplikacji.
 Tak więc bardzo polecam ową książkę ponieważ uważam, że jest to doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich programistów języka Java.
Książkę można znaleźć tutaj: LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz