czwartek, 30 kwietnia 2015

OpenCL

OpenCL jest frameworkiem wspomagającym pisanie aplikacji działających na heterogenicznych platformach, które składają się z różnego rodzaju jednostek obliczeniowych ( m.in CPU, GPU). Najważniejszą zaletą OpenCL-a jest możliwość użycia jednego otwartego standardu zamiast zamkniętych, wspierających sprzęt tylko jednego producenta. ( np. CUDA). OpenCL zawiera w sobie język oparty na C99, który służy do tworzenia funkcji wykonywanych w akceleratorze  oraz API umożliwiające kontrolę nad poszczególnymi urządzeniami.

Książka "OpenCL. Akceleracja CPU w praktyce"  jest kierowana do programistów, którzy chcą się zapoznać z technologią OpenCL, dlatego w książce oprócz wyjaśnienie " co to jest OpenCL", można znaleźć praktyczne przykłady wykorzystania OpenCL, mogą one obejmować kilka język programowania: C/C++, Java, Python.

Przykłady zawarte w książce obejmują: zagadnienia z algebry liniowej, znajdują się tutaj również przykłady przetwarzania grafiki, OpenCL jak i CUDA oferują tutaj znakomitą wydajność. Również w książce można przeczytać sposób współpracy OpenCL z różnymi językami programowania.


Mogę polecić z czystym sumieniem.


"OpenCL. Akceleracja CPU w praktyce" - autor Marek Sawerwain

Książkę można znaleźć: TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz