poniedziałek, 6 lipca 2015

Zaprogramuj z Pythonem na jesień...


PyCon PL 2015 to już 8 edycja ogólnopolskiej i największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji z grupy PyCon. Podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się ona w połowie października, ale już w zupełnie nowym miejscu.
Po dwóch udanych edycjach w Szczyrku konferencja rozrosła się do takich rozmiarów, że wybór większego obiektu stał się koniecznością. Tym razem programiści języka Python spotkają się w samym centrum Polski w Hotelu Ossa Congress & Spa w miejscowości Ossa położonej niedaleko Rawy Mazowieckiej.


Mamy przyjemność poinformować, że znani są już pierwsi prelegenci tegorocznej edycji PyCon PL.

Listę zaproszonych gości PyCon PL 2015 otwiera postać Nicka Coghlana. Jest on developerem w  Python Core  oraz członkiem Rady Nadzorczej w Python Software Foundation. Nick pracuje obecnie w RedHat, gdzie zajmuje się projektowaniem i rozwojem architektur do testowania oprogramowania.  
Kolejną osobą jest Paul Hildebrandt, menadżer produktu i programista w Walt Disney Animation Studios (WDAS). Paul jest członkiem zespołów tworzących kinowe, animowane filmy pełnometrażowe, do realizacji których wykorzystuje się Pythona.

Trzecią, dobrze znaną społeczności postacią będzie Steve Holden, były dyrektor Python Software Foundation. Zawodowo Steve zajmuje się doradztwem w zakresie architektury systemów teleinformatycznych oraz sieci, a także projektowaniem systemów webowych. Jest również autorem książki „Python Web Programming” i regularnym szkoleniowcem Python.  
Ostatnim prezentowanym dziś gościem jest Laurens Van Houtven aka „lvh”.  Laurens gościł już na scenie PyCon PL w 2012 roku. Reprezentuje gatunek programistów silnie powiązanych z tematyką bezpieczeństwa informacji i kryptografią. Jest autorem darmowego podręcznika Crypto 101. Nieoficjalnie wiadomo, że Laurens wystąpi z prelekcją poświęconą wykorzystywaniu luk bezpieczeństwa instrukcji CPU.

Organizatorzy konferencji PyCon PL 2015 uruchomili Call for Proposals, czyli nabór na propozycję prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz innych aktywności konferencyjnych. Zaakceptowani prowadzący, którzy spełnią warunki przestawione w Call for Proposals, otrzymają darmowy bilet na konferencję. Termin zgłoszeń mija z dniem 15 lipca 2015.  

Jeśli piszesz w Pythonie lub bierzesz udział w projektach wykorzystujących ten język i chciałbyś wystąpić przed międzynarodową społecznością, podziel się swoją wiedzą i zgłoś propozycję wystąpienia w tym specjalnym formularzu Call for Proposals. Propozycje będą przyjmowane do 15 lipca 2015 roku. Wyboru wystąpień dokona Komitet programowy PyCon PL 2015, w skład której wchodzą przedstawiciele lokalnych, polskich środowisk Pythona.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć: TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz