poniedziałek, 10 października 2016

Python. Wprowadzenie.

Pewnie wiele osób zastanawia się dlaczego języki skryptowe zyskują na tak dużej popularności. Otóż plusem używania jest większa wydajność, efektywność oraz czytelność. Jednym z języków skryptowych jest Python.

W roku 1991 pojawiła się pierwsza wersja tego języka. Głównym celem twórcy języka było osiągnięcie przejrzystości kodu źródłowego. W tej chwili język ten zyskuje na popularności, ma coraz szersze grono użytkowników.
Python rozprowadzony jest na otwartej licencji Python Software Foundation License umożliwiając także zastosowanie dla projektów komercyjnych.

Pewnie wiele osób się zastanawia, przeważnie rozpoczynających swoją drogę w programowaniu - "jak zacząć" oraz " co zrobić aby bardzo dobrym programistom". Kiedy ktoś mi powiedział, że  programowanie jest wiecznym poszukiwaniem rozwiązania problemu. Aby go znaleźć należy dużo czytać i to uczy jak je przezwyciężać, jest tzw. sposobem na sukces w tej branży.

"Python.Wprowadzenie" - autor Mark Lutz
Polecam zacząć od książki "Python, Wprowadzenie". Jest to pozycja przeznaczona do początkujących programistów, którzy chcą się uczyć samodzielnie. Ale i również dla osób zawodowo pracujących jako programista. Jako miłe przypomnienie podstaw i nie tylko.

Dzięki tej książce zapoznasz się z podstawowymi typami wbudowanymi Pythona, takimi jak liczby, listy oraz słowniki, nauczysz się tworzyć i przetwarzać obiekty za pomocą instrukcji Pythona, a także opanujesz ogólny model składni tego języka.

Nauczysz się tworzyć strukturę kodu i wykorzystasz kod ponownie dzięki podstawowym narzędziom proceduralnym Pythona. Nabędziesz wiedzę z zakresu modułów Pythona, pakietach instrukcji i funkcji. Dowiesz o narzędziu programowania zorientowanego obiektowo, które umożliwia strukturyzacja kodu.

Myślę, że lektura się zapowiada fascynująco :) Książkę możecie znaleźć w księgarni wydawnictwa Helion.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz