poniedziałek, 18 maja 2015

Recenzje, recenzje, recenzje...

Już niedługo ruszam z nowymi ciekawymi recenzjami książek, między innymi będzie coś o tworzeniu portali internetowych w C# 6.0, ASP .NET MVC 5 oraz wiele wiele innych :)

Ale to już wkrótce...


5 komentarzy:

 1. Ja czekam na prawdziwe recenzje, na razie (IMO) jest to wyciąg ze spisu treści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mhm... że niektórym to nic już nie odpowiada :) Ok postaram się napisać PRAWDZIWĄ recenzje...

   Usuń
  2. Nie, że nie odpowiada. Gdyby po prostu nie odpowiadały nie siliłbym się na komentarz – nie pojawiłbym się więcej. Po prostu wpisy wydają mi podejrzanie schematyczne, ale rozumiem, że to po prostu taki rodzaj polecenia, albo posługując się nowomową, lajka.

   I czasami trafia się coś co przykuje moją uwagę, niestety PWN nie ma maniery publikowania spisów treści, a googlanie w poszukiwaniu takowego nie zawsze ma sens, zwłaszcza jeśli są to nowości, o szukaniu jakiejś treściwej recenzji nie wspominając.

   Dlatego też wysiliłem się na tą małą szpilkę. Wiem, że krytyka jest trudna, taka prawdziwa, w miarę możliwości obiektywna, nie po prostu listowanie wszystkiego co jest złe z pominięciem zalet.

   No i miło byłoby z mojej strony oprócz szpilki dać jakąś wskazówkę. Sam spodziewałbym się więcej Twoich subiektywnych odczuć, niby książki techniczne są techniczne, ale nadal można mieć jakieś własne przekonania na temat języka autora, poziomu trudności, treści (może autor nie poruszył tematu albo problemu, na który oczekiwałaś odpowiedzi) czy chociażby samego formatu wydania cegiełki (np. strasznie nie przypadła mi do gustu forma wydania klocka jakim jest Język C dla mikrokontrolerów AVR Tomka Francuza, a sama książka od strony treści byłą i jest dla mnie bardzo użyteczną skarbonką porad).

   I cieszę się, że nie bierzesz tego za bardzo do siebie. Zdaję się, że jeden z komentarzy mimo trybu przypuszczającego był chyba jednak zbyt mocnym atakiem ad persona za co przepraszam, ale nie umiem jeszcze skutecznie odrywać treści od autora, a na pewno gdy z rozpędu kopsnę komcia zamiast go lepiej przemyśleć.

   Usuń
 2. Nie odczułam tego jako szpilki, nawet malutkiej. Jestem przyzwyczajona do krytyki. Dobranoc, nie każdemu może się podobać to co piszę. Ale spróbuje zmienić styl pisania...

  OdpowiedzUsuń