czwartek, 23 lipca 2015

C# 6.0 i MVC 5. Tworzenie nowoczesnych portali internetowych


Model - View- Controller jest to wzorzec architektoniczny stosowany dla aplikacji zawierających graficzny interfejs użytkownika. Wzorzec zakłada podział aplikacji na trzy części:
Model - jest pewną reprezentacją problemu aplikacji.
Widok - opisuje sposób wyświetla część modelu w ramach interfejsu użytkownika.
Kontroler - przejmuje dane wejściowe od użytkownika i reaguje na jego poczynania.

Wszystkie te części są ze sobą połączone.Najważniejszą zaletą wzorca MVC jest hermetyzacja Modelu. Z punktu widzenia modelu nie ma znaczenia czy aplikacja jest typu stand-alone, gdzie żądania od użytkownika są łapane jako zdarzenia GUI, czy jest to aplikacja webowa, gdzie w grę wchodzi protkój HTTP. Model pozostaje jeden, a resztę można sobie powymieniać w zależności od środowiska uruchomieniowego. Obecnie język C# zyskuje coraz większą popularność, jest to zaprojektowany dla fimy Microsoft . Program napisany w tym języku kompilowany jest do języka Common Intermediate Language, jest to specjalny kod pośredni wykonywany w środowisku uruchomieniowym takim jak: .NET Framework. Wykonywanie programu przez system operacyjny bez takiego środowiska nie jest możliwe.

Także jeżeli znasz podstawy programowania oraz pisałeś już kiedyś w C# chociażby najbardziej trywialne programy. To pozycja, którą chce zaproponować powinna być dla Ciebie odpowiednia. Plusem jest że nie została przetłumaczona, ponieważ jak to często bywa polskie tłumaczenie nie jest zbyt profesjonalne. Czasami zdarzają się nawet tłumaczenia metod stosowanych w programie na język polski, co często jest wielkim rozczarowaniem dla czytelnika.
Tutaj mamy książkę napisaną w całości przez polskich autorów, która jest napisana w taki sposób, że nawet laik, który ma doświadczenie z bazami danych. Poczuje się pewnie w owej technologii prezentowanej w książce.

Dzięki tej książce:
- nauczysz się podstaw języka C#
- dowiesz się o możliwościach webowych platform firmy Microsoft
- poznasz zastosowanie wzorców projektowych i architektonicznych stosowanych w .NET
- poznasz możliwości środowiska programistycznego Visual Studio 2013 Ultimate


Polecam serdecznie tą książkę."C# 6.0 i MVC 5. Tworzenie nowoczesnych portali internetowych" - Krzysztof Żydzik, Tomasz Rak


Książkę można znaleźć: TUTAJ

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz