niedziela, 26 lipca 2015

Kilka dobrych powodów, by nie pozwolić swojej kobiecie zostać informatykiem :)

Dzisiaj trochę tak z przymrużeniem oka, bo przecież nie zawsze człowiek musi być śmiertelnie poważny... 

Informatyk, programista - sama nazwa kojarzy się z facetem  pewnie dlatego niektórzy z nich sądzą, że ten zawód powinien być przeznaczony jedynie dla mężczyzn. To, że informatycy miewają dziwne przyzwyczajenia wiadomo od dawna. Istnieją nawet i tacy, którzy mówią do swoich komputerów " Kochanie".
O kobietach informatykach zazwyczaj mówi się świnki morskie, jest to dziwne niczemu nie służące określenie. Przecież faktem jest że pierwszym programistą była kobieta, która równie dobrze mogła tak mówić o mężczyznach :D

Jak by mogło wyglądać życie z kobietą programistą, a właściwie z informatykiem ogólnie. Na pewno byłoby "trochę" specyficzne, większość z facetów woli stereotypy  mało który lubi oryginalność.  Jest więc kilka powodów, które mówią że taka kobieta może nie być ideałem.

Oto kilka z nich:

1. Już nie będziesz jedynym kochanie

Będziesz musiał dzielić się swoją wybranką z jej komputerem.
 
2. Zacznie przeklinać i pić piwo

No bo jak mówią: Kto z kim przystaje takim się staję.

3. Może mieć lepsze zabawki niż Ty.

Wiadomo kobiety to gadżeciary, niektóre kochają buty, inne torebki. A jeszcze inne dobry sprzęt.

4. Twoja kobieta może mieć wielu kolegów i większe powodzenie niż Ty

Wiadomo, że na studiach informatycznych dominują faceci tak samo i w branży. Niestety ale będziesz musiał  się przyzwyczaić do tego, że nagle będziesz słyszał od swojej kobiety: A Łukasz to, a Dominik tamto, a ten Sebastian to jest... I nic nie będziesz mógł na to poradzić.

5. Może cierpieć na brak czasu

 Bo przecież projekt jest na wczoraj, poczekaj zaraz wrócę do łóżka nie widzisz że testuje nowy program.

6. Będzie rozmawiać tylko o swoich projektach

Dzwoniąc do kolegi nie zacznie rozmowy od "Co słychać?" tylko od " Znowu mam błąd w swoim programie i nie wiem jak go rozwiązać"

7. Kobieta informatyk mało śpi, a jak się budzi to widzi jeden cel: KOMPUTER

No co praca nad projektem pochłania dużo czasu, jak w końcu kładziemy się i próbujemy zasnąć. Aż tu nagle przebłysk pomysłu, zapala się żarówka. Co robi kobieta? Niezależnie od godziny zrywa się i pędzi do swojego kochanie, żeby sprawdzić czy ta idea jest tą, którą tak usilnie poszukiwała.

8.  Może być lepsza od Ciebie - oj wiem jak to boli :)

9. Zdarzy jej się  powiedzieć "Fuj" w trakcie czytania specyfikacji sprzętowej komputera

10. Czasem bywa tak, że idziecie kupić laptopa. Sprzedawca chce Wam wkręcić jakieś badziewie. Przy niej nie będziesz już technicznym guru.

11. Przestanie się ubierać kobieco ( no co niektóre tak mają )

Kiedyś chodziła w spódnicach, przykro mi ale teraz będziesz ją oglądał tylko ubraną w spodnie, czasem ładną bluzkę, nieraz zwykłą koszulkę, którą dostała na konferencji. No przecież taka fajna ta koszulka grzech nie nosić :D

12. Może mieć lepsze książki

No niektóre kobiety mają smykałkę do recenzowania książek, no i w trakcie tego zajęcia nagle stwierdzasz " Hello ona ma lepsze książki ode mnie". Nie oszukujmy się: TAK MA !3 komentarze:

  1. Lepsze książki ode mnie? A masz Małego Księcia :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O śwince morskiej słyszałem również od koleżanki programistki, więc i mają również więcej dystansu do siebie (wreszcie jakieś pozytywy ;)). Ale z tym ubieraniem różnie bywa, kobiecie do obłędnego wyglądu wiele nie trzeba jeśli ma „warunki”, znajoma jak chce też potrafi się ubrać – ale stereotyp flanelowej koszuli jest trochę nagięty, fakt, że lubimy wygodne rzeczy ale i ja czuję się dobrze w dobrze pasującym garniturze, płaszczu i porządnych butach, a brak higieny to zupełnie jakieś pomówienie. ;)

    No i jakiś wpis od serca. Cieszę się bardzo. :)

    Informatyka niestety łatwo pomylić z robotem, mnie też czasami mylą. ;) Nie mniej i tak przepraszam za wcześniejsze ostre słowa.

    OdpowiedzUsuń