środa, 25 lutego 2015

Python - projekty do wykorzystania...

Python jest dynamicznie typowanym obiektowym językiem programowania, łatwym w nauce. Wykorzystywać go można do tworzenia  oprogramowania o różnorakim zastosowaniu. 
Python rozprowadzony jest na otwartej licencji Python Software Foundation License umożliwiając także zastosowanie dla projektów komercyjnych.
W języku tym napisanych jest wiele gotowych bibliotek, jak i całe frameworki wspomagające pracę programisty. Jest językiem programowania aktywnie rozwijanym i posiada coraz szersze grono użytkowników.
Pythona można wykorzystać do tworzenia aplikacji serwisów internetowych, aplikacji deskopowych, aplikacji sieciowych oraz skryptów np. generujących zestawienia i raporty.
Pythona używają najwięksi: Google, Yahoo, Nokia, IBM czy NASA używają Pythona w swoich aplikacjach oraz projektach np. EventGhost, BitTorrent 
Wiele stron internetowych jest napisanych w Pythonie np. Youtube, Turntable.fm

Zastanówmy się teraz gdzie działa Python. Aplikacje napisane w Pythonie działają pod wieloma systemami: Windows, Linux/Unix, Mac OS X, OS/2, Amiga, czy smartphony Palma i Nokia. Jak widać potencjał języka tego jest ogromny ale chciałabym dodać, że dostępne są również implementacje Pythona w Javie (Jython), .Net (IronPython), C (CPython) oraz  Common Lisp (CLPython).

Oczywiście, żeby zacząć programować w tymże języku należy poszukać dobrych materiałów, mówiąc dobrych mam na myśli walory jakościowe. Jak już kilka razy wspominałam książki zawierające dużo stron często są na bakier z jakością.

Dzięki książce: "Python.Projekty do wykorzystania "- James O. Knowlton , dowiesz się jak przygotować swoje środowisko pracy i rozpocząć pracę z językiem. Na przykładach zawartych w książce zobaczysz jak wykorzystać potencjał języka do własnych celów.

 Spośród przykładów znajdziesz opis zagadnień takich jak:

  • Tworzenie systemu zarządzania testami
  • Tworzenie systemu gromadzenia opinii użytkowników
  •  Program testujący wydajność WWW
  •  Program do wykonywania migawek katalogów i plików

Najważniejsze jest to, że projekty zawarte w tej książce można  zastosować do własnych potrzeb, pozycja ta jest odpowiednia dla osób, które dopiero poznają Pythona jak i również dla zaawansowanych programistów.  Polecam !

"Python.Projekty do wykorzystania "- James O. Knowlton


Książkę  można znaleźć tutaj: LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz