piątek, 14 sierpnia 2015

"Chcę zostać informatykiem" - Recenzja książki

 Informatyka jest bardzo potężnie rozwijającą się dziedziną, zaliczana do nauk ścisłych oraz techniki zajmującej się przetwarzaniem informacji, w tym również technologii zajmującej się wytwarzaniem systemów, przetwarzających dane. Informatyka tworzyła niegdyś część matematyki, dopiero później rozwinęła się do odrębnej dyscypliny. Jednakże pomimo tego, nadal pozostaje w ścisłej współpracy z matematyką, ponieważ matematyka dostarcza podstaw teoretycznych informatyce.

 We współczesnych czasach nastąpił wzrost nowych działów związanych z informatyką, tej chwili jest ona zarówno dziedziną naukową tak jak przykładowo fizyka. Ale również można szukać powiązana z informatyką w różnych innych na pierwszy rzut oka niepowiązanych z nią dziedzinach życia.

Wciąż rośnie zapotrzebowanie rynku na wysokiej specjalistów w dziedzinach IT, eksperci Ci dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią budować, projektować i programować systemy komputerowe. Popularność tego zawodu również wzmaga to, że Informatyk nie zarabia mało, wręcz przeciwnie zawód ten słynie z dużych zarobków, dlatego nie brakuje chętnych do rozpoczęcia nauki  w tym zawodzie.

Bardzo dużo osób zaczyna swoją przygodę od technikum, większość z nich nie zdaję sobie sprawy jak wygląda nauka na tym kierunku od podszewki, zaczynając czasem bywa i tak, że są zaskoczeni. Żeby wyprzedzić to zaskoczenie i przygotować domniemanego kandydata do tej długiej drogi technikum-studia- zawodowa praca, została stworzona pozycja " Chcę zostać informatykiem".

W książce tej zostały przedstawione podstawowe zagadnienia matematyczne przedstawione w informatyce, jak i również podstawy algorytmiki oraz programowania komputerów, sieci komputerowych oraz bezpieczeństwa informacji.
Również jeżeli ktoś uwielbia gry komputerowe, używając książki w praktyce można nauczyć się jak taką grę stworzyć.

"Chcę zostać informatykiem" - Autorzy: Walery Susłow, Adam Słowik, Michał Statkiewicz


Plusem książki są zadania z rozwiązaniami, dzięki temu można sprawdzić czy kod, który został napisany jest dobrej jakości i czy rozwiązanie kursanta jest poprawne. A kandydat ćwicząc nabywa wiedze, którą na pewno wykorzysta w trakcie trwania studiów informatycznych.

Brawo dla autorów i bardzo polecam tą książkę :)

Książkę można znaleźć: TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz