czwartek, 28 stycznia 2016

PyCode Carrots Koszalin - Rejestracja już ruszyła!!!


W dniach 26-28 lutego w edycji Koszalińskiej warsztatów udział weźmie 30 studentek/studentów i 10 mentorów /mentorek. Na weekendowych warsztatach PyCode Carrots pod okiem doświadczonych mentorów uczestniczki i uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy programowania w języku Python
Dnia 25 stycznia wyruszyła rejestracja dla uczestników warsztatów, swoją chęć udziału zgłaszać można poprzez formularz rejestracyjny. Rejestracja potrwa do 7 lutego.

Zaprogramuj swoją przyszłość!!!





środa, 20 stycznia 2016

Warsztaty Code Carrots w Koszalinie już niedługo...


W dniach 26-28 lutego w edycji Koszalińskiej warsztatów udział weźmie 30 studentek/ów i 10 mentorek/ów. Na weekendowych warsztatach PyCode Carrots pod okiem doświadczonych mentorów uczestniczki i uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy programowania w języku Python. Dowiedzą się jak samodzielnie zbudować kawałki kodu, by na koniec stworzyć swój własny projekt.

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu nie trzeba mieć żadnej wiedzy.z zakresu programowania. Wystarczy motywacja i chęć do nauki! W trakcie około 12 godzin kodowania jest też wiele okazji do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości. Na warsztatach panuje niezapomniana atmosfera towarzysząca ludziom pełnym energii i zaangażowania.
Działalność Geek Girls Carrots ma charakter społeczny. Liczbę uczestników organizowanych przez nie wydarzeń mierzymy w tysiącach, a do dziś wystąpiło na nich ponad 60 prelegentów. Karotki organizują warsztaty nie tylko z kodowania w języku Python, ale również Java Script czy HTML. Z grupy kilkuset osób, które zaczęły z Geek Girls Carrots swoją przygodę programistyczną, część z sukcesem rozpoczęła karierę w branży IT.



 Warsztaty są zupełnie darmowe, jednakże ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja startuje już niedługo, będziemy informować o wystartowaniu rekrutacji. 


Warsztaty odbędą się w  MC2 Coworking Koszalin

niedziela, 10 stycznia 2016

Java. Uniwersalne techniki programowania

Dzisiaj powracam do tematu języka Java oczywiście za sprawą nowości wydawniczych, które co rusz pojawiają się na rynku. Wiadomo jedne są lepsze, drugie są gorsze a jeszcze inne beznadziejne. My się zajmiemy tymi lepszymi, godnymi uwagi ze względu na kunszt merytoryczny oraz wkład szkoleniowo-praktyczny.

Pewnie większość z Was obeszła wiadomość o nowym wydaniu języka Java, newsy o tym były publikowane między innymi na stronie osworld. Mimo, że oficjalna premiera wydania jest planowana na 2017/03/23 ( pełna dostępność) zmiany w języku zostają już uwzględnione w najnowszych książkach do tego języka.

Taką książką jest "Java. Uniwersalne techniki programowania"  na najważniejszą uwagę zasługują wzmianki o zmianach w języku w wersjach Javy 8 i 9. Autor założył, że czytelnik książki nie musi być zaawansowanym programistą lecz jedynie rozumie podstawy języka, dlatego temat programowania obiektowego i funkcyjnego został opisany od podstaw.


"Java. Uniwersalne techniki programowania" - autor Krzysztof Barteczko





Książka zawiera szereg tematów, które zainteresują użytkownika na każdym stopniu użytkowania. Niektóre z nich to:

  • definiowanie metod w interfejsach ( poczynając od wersji Javy 9)
  • lambda i przetwarzanie informacji
  • przetwarzanie i definiowanie andotacji 
  • zadania typu CountedCompleter oraz ich zastosowania
  • zadania typu CompletableFuture ( dostępne od Javy 8), jak ich używać w praktyce
  • Kiedy i jak używać zadań ForkJoinTask?
  • JavaBeans - koncepcja, sposób użycia
  • spliteratory
  • w jaki sposób używać skryptów z poziomu Javy.

Książkę można znaleźć na stronie wydawnictwa PWN