sobota, 10 września 2016

Druga edycja Code Carrots w KoszalinieW dniach 30 września – 2 października w Koszalinieodbędą się warsztaty PyCode Carrots Koszalin #2. Jako miejsce wybrano Politechnikę Koszalińską, budynek H. W warsztatach udział weźmie 30 studentek/ów oraz 10 mentorów/ek. Pod okiem doświadczonych programistów uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy programowania w języku Python. Żeby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba mieć żadnej wiedzy z zakresu programowania, wystarczy motywacja i chęć do nauki. W trakcie około 12 godzin kodowania, jest też wiele okazji do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości.

Rejestracja ruszyła 3 września i będzie trwała do 16 września. Żeby się zarejestrować wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie Geek Girls Carrots. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 19 września.A teraz przypomnijmy sobie pierwszą edycję:

W pierwszej edycji wzięło udział 30 studentek i studentek oraz 10 mentorów ( nie zapominając o zespole organizacyjnym). Przez 12 godzin uczyli się podstaw programowania, aby później napisać swoją większą aplikacje. Sądząc po zdaniach studentów myślę, że warsztaty były przydatne i się podobały uczestnikom.

Katarzyna Wrzałka
- studentka PyCode Carrots Koszalin oraz mentorka w drugiej edycji warsztatów, wspomina:

“Bardzo się cieszę, że byłam częścią niezwykłego wydarzenia które odbyło się w Koszalinie pod koniec lutego 2016 roku. Było to PyCode Carrots Koszalin #1 i mam nadzieję, że będzie ich więcej :)
Ludzie którzy zorganizowali to szkolenie to bardzo miłe i pracowite osoby, z którymi łatwo się dogadać. Do tego dodać 30 osób które są gotowe do działania i rozwoju. I 10 mentorów kipiących wiedzą. Wszystko w niesamowitym miejscu MC2 Strefa Kreatywności. To po prostu musiało skończyć się niesamowitymi, intensywnymi 3 dniami wypełnionymi chęcią do nauki i radością! Organizatorzy czuwali nad porządkiem i dobrym samopoczuciem uczestników. Mentorzy chętnie dzielili się wiedzą, nie tylko teoretyczną ale także ciekawostkami ze świata IT, swoją historia jak sami zaczęli programowanie. Każdy uczestnik starał się dać z siebie wszystko, sumiennie robił zadania, zadawał pytania. Brawo! Mam nadzieję, że szkolenie okazało się pomocne i już wkrótce studenci będą mogli powiedzieć, że programowaniem zajmują się zawodowo. Osobiście czuję, że szkolenie pomogło mi, ugruntować swoją wiedzę i dzięki temu pracuję jako Junior Python Developer w firmie Cooobers.


Była to niezwykła okazja aby dowiedzieć się wiele o programowaniu i realiach pracy w branży informatycznej. Każdy skończył warsztaty z dużą dawką energii i mam nadzieję, że ją wykorzysta: organizatorzy do organizowania PyCode Carrots #2, mentorzy do dzielenia się wiedzą i zachęcania do uczenia się programowania, a studenci do rozwoju aby mogli kiedyś powiedzieć: "jestem programistą/ką!".


Zapraszamy do udziału w drugiej edycji warsztatów naprawdę warto !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz