piątek, 8 sierpnia 2014

Android w praktyce

Obecnie Android jest najpopularniejszą platformą dla telefonów komórkowych i tabletów. Kilka tysięcy aktywacji wykonywane w ciągu jednego dnia powinny dać do myślenia, wiele osób pewnie się zastanawia skąd się wzięła popularność platformy Android.
Po głębszym zastanowieniu się można stwierdzić, że nie bez znaczenia jest prosta integracja z portalami społecznościowymi  oraz ogromny wybór aplikacji i sprzętu, dzięki  którym telefonia komórkowa weszła w nowy etap rozwoju technologicznego.
Dzięki temu, że platforma Android jest oparta na języku Java, stała się faworytem developerów oprogramowania.
Bardzo szybko mogą oni wykorzystać nabytą wiedze oraz narzędzia, aby stworzyć coraz to lepsze aplikacje.
Książka którą chce polecić jest skierowana do osób, które chcą samodzielnie się nauczyć od podstaw zasad budowania aplikacji na urządzenia mobilne. Nie sztuką jest wyszukać sobie w wyszukiwarce gotowego kodu np. kalkulatora, jeżeli będziemy bezmyślnie przepisywać decha w dechę kod bez zrozumienia  to nie nauczymy ani programować w Javie, ani budować poprawnie aplikacji mobilnych.
Od razu zaznaczam żeby zacząć programować na platformę Android potrzebujemy znajomości języka Java, ale o tym napisze  w następnym poście.
Dzięki książce która jest podzielona na dwie części, część pierwsza jest wprowadzeniem opisującym działanie aplikacji jest ono podparte przykładami, które pozwalają przybliżyć nam problemy z którymi borykają się początkujący developerzy oprogramowania mobilnego.
W części drugiej są opisane przykłady które pokazują jak ogromne możliwości ma platforma Android.
Tak więc jeżeli znasz podstawy języka Java, posiadasz podstawową wiedze na temat projektowania aplikacji oraz znasz podstawy wykorzystania developerskiego środowiska Eclipse. Książka jest dla Ciebie. Jeżeli nie znasz jeszcze podstaw Javy, poczekaj na mój następny post :)

   Android w praktyce. Projektowanie aplikacji.- autor Roman Wantoch-Rekowski

                        
Książkę można znaleźć tutaj: linkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz