czwartek, 7 sierpnia 2014

Scrum i nie tylko...

Każdy zespół projektowy żeby sprzedać oprogramowanie musi wiedzieć jak zminimalizować ewentualne straty w trakcie wytwarzania owego oprogramowania, w Naszej rzeczywistości następują cały czas zmiany, które nie cofają się, ale brną na przód ku dobremu, bardziej nowoczesnemu.
W trakcie prac nad projektem  zdrowy rozsądek niestety nie wystarcza, potrzebna jest wiedza która zaprocentuje po poznaniu metodyki Scrum.
Metoda Scrum to zespół prostych metod stosowanych w zarządzeniu złożonych oraz  innowacyjnych projektów. Owa metodyka należy do zwinnych metodyk zarządzania projektami tzw. Agile Project Menagement.
Głównym celem metodyki jest kreowanie wartości na każdym ze stadiów przygotowania i realizowania projektu mając na uwadze dynamicznie zmieniające się otoczenie oraz potencjał ludzki. Największą uwagę skupia  indywidualność oraz interakcje, współpracę z klientami i dostosowanie jest do zmian.
 Przy poznawaniu Scrum pierwsze co musimy zrobić to znaleźć dobrą pozycje książkową , która w przystępnym dla użytkownika języku rozwieje wszelkie wątpliwości. Na rynku jest bardzo dużo takich książek, jednak jak dla mnie książką która wg. mnie pozwala na poznanie Scrum w bardzo szybkim czasie jest:

" Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile" - autor Krystian Kaczor

Książka jest przydatna dla osób które zaczynają dopiero przy zarządzaniu projektami ale jak i dla tych osób pracują już przy paradygmacie Agile. Książka wychodzi naprzeciw wszystkim wymaganiom, autor w bardzo wyrazisty sposób tłumaczy każde stadia przygotowujące i realizujące projekt, podpierając się praktycznymi przykładami. Podsumowując jest to bardzo dobra pozycja, w której wiedza jest przekazywana w sposób śmiem twierdzić doskonały.
Nie sztuką jest napisać książkę, która posiada zapełnione strony zwykłym laniem wody , sztuką jest napisać książkę, którą czyta się z zapartym tchem.
Książkę można znaleźć tutaj: link
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz