piątek, 26 września 2014

Jak kupować taniej książki pomagając przy tym innym?

Istnieją wśród nas osoby, które uważają, książki w pdf-ie to nie książki. Dla nich definicją książki jest przedmiot z różną ilością stron papierowych, który można nosić w torbie, plecaku lub w kieszeni ( wersja kieszonkowa).
Wiadomo, że czasami chcąc nabyć pozycję, która kosztuje czasem tyle co pół wypłaty osób z najniższą krajową. I co wtedy należy począć? Należy szukać i jeszcze raz szukać wersji tańszych. W większości przypadków kończy się to tym, że osoba, która  nie uznaję ebooków musi się nimi jednak zadowolić.
A co zrobić gdy dana książka nie ma swojej ebookowej wersji lub nie została zeskanowana przez entuzjastów, którzy uwielbiają kiedy społeczeństwo im  nabija punkty za pobieranie w pewnym portalu.
Wtedy musimy poszukać na aukcji książek używanych, nie będę pisała w tej chwili o portalach aukcyjnych krajowych ponieważ chyba każdy wie, że  polskie książki można kupić tam taniej.

Przykładowo musimy poszukać książki, która jest napisana w języku angielskim, na stronach polskich nie można znaleźć jej w żadnym aukcyjnym serwisie. Wtedy przeglądamy aukcje międzynarodowe, na co zwracać uwagę?
Oczywiście na aukcje charytatywne-  są one oznaczone wstążką. Moja ostatnia książka była kupiona właśnie na takiej aukcji, pieniądze z takich aukcji są przeznaczone na rehabilitacje dla dziecka niepełnosprawnego, książki takie są tam sprzedawane po cenie  czasem niższej nawet o 90 % od ceny sugerowanej, wszystko po to aby książkę jak najszybciej sprzedać. Dzięki czemu można pomóc osobom chorym i zyskać naprawdę ciekawą pozycje.

 Niedługo pojawi się wpis o kolejnej książce, którą tak właśnie upolowałam.1 komentarz:

  1. pewnie i ta moda przyjdzie do Polski.
    Pozdrawiam
    lib.blox.pl

    OdpowiedzUsuń