czwartek, 22 stycznia 2015

Wzorce projektowe...

No to po dłuższej nieobecności w kwestii recenzowania książek wracam pełna pomysłów oraz entuzjazmu. Na pierwszy ogień postanowiłam rzucić książkę o wzorcach projektowych, pewnie istnieją osoby, którzy nie podzielają moich opinii na temat książek wyżej wymienionych, ale wiadomo różne są gusta i guściki.

Projektowanie oprogramowania nie jest proste,jeżeli jednak przyjmiemy założenie, że  powinno ono nadawać się  do wielokrotnego użytku, staję się naprawdę bardzo skomplikowane.

Przy tworzeniu projektu najlepiej jest skorzystać z sprawdzonych rozwiązań, które były już wcześniej stosowane. Wtedy możemy być pewni tego, że oprogramowanie tworzone przez nas będzie spełniało wszelkie kryteria.
Szukając książki odpowiedniej wg. mnie do nauki wzorców projektowych NIE kierowałam się ilością stron ale jakością materiału, znalazłam pozycję w której są opisane najlepsze doświadczenia z obszaru programowania obiektowego, które opisane są w formie wzorców projektowych gotowych do natychmiastowego użycia.

W książce "Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku" opisano, czym są wzorce projektowe oraz w jaki sposób można je wykorzystywać tworząc oprogramowanie obiektowe. W pozycji tej można znaleźć studium przypadków, katalog wzorców projektowych, który jest podzielony na trzy kategorie: wzorce konstrukcyjne, strukturalne i operacyjne.

Także jeżeli chcesz  nauczyć się jak korzystać z wzorców projektowych oraz jak sprawnie ulepszać dokumentacje i  jakiego wzorca  użyć aby stworzyć oprogramowanie dobrej jakości musisz nabyć tą książkę. Bardzo polecam...

"Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku"- autorzy Erich Gamma Richard Helm, Ralph Johnson, John Vlissides

Książkę można znaleźć tutaj: LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz