środa, 4 lutego 2015

Podstawy SQL...

Żeby poznać dobrze SQL potrzebna nam będzie pozycja z dobrym wprowadzeniem praktycznym, jednym z lepszych odmian książek do nauki możemy wymienić np. zbiory ćwiczeń praktycznych. Zbiory takie zawierają opis zadania i rozwiązanie takowego zadania, rozwiązanie jest poprzedzone tłumaczeniem teoretycznym. Co jest dobre ponieważ czytelnik wie co robi i poco to robi, takim sposobem można w błyskawicznym tempie nabyć wiedze, potrzebną do dalszej pracy z bazami danych. Wiadomo robiąc aplikacje bazodanową bez znajomości podstawowych zapytań NIE zrobimy nawet poprawnie chociażby tabeli, która ma zawierać informacje z bazy.
Podsumowując BEZ znajomości SQL jedynie co będziemy mogli sobie zaprogramować ? Hmmm... jakiś kalkulator? Przecież nie będziemy całe życie programować kalkulatorów. Czasem warto poświęcić kilka złociszy na niezłe materiały...

Tak więc chciałabym polecić książkę, która przygotowuje całkowicie niedoświadczonego czytelnika do spotkania z bazą danych oraz jej instalacji oraz co najważniejsze omawia składnie najważniejszych poleceń SQL-a.
Wykonując serie kilkudziesięciu ćwiczeń, nauczysz się:

  • jak tworzyć tabele i dodawać nowe rekordy
  • jakie są sposoby tworzenia zapytań do bazy danych, w sposób prosty jak i bardziej skomplikowany...

Tak więc bardzo polecam...

"Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne."-  autor Arkadiusz Jakubowski 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz