wtorek, 11 października 2016

PyCode Carrots Koszalin #2 - bo programowanie nie jest trudne...

W dniach 30 wrzesień - 2 październik odbyły się warsztaty PyCode Carrots Koszalin #2. W trakcie nich wzięło udział 30 studentów/studentek i 10 mentorów/mentorek jak i zespół organizacyjny, który czuwał i pomagał uczestnikom.


Od godziny 18.30 uczestnicy zaczęli się zjeżdżać, odbyła się rejestracja po której wszyscy przeszli do sali wykładowej.


Około godziny 18.45 zaczęliśmy oficjalną część powitalną, którą wykonała koordynator Agata Bublewicz, odbyła się również prelekcja pt. "Co to jest Python" w wykonaniu mentorki Katarzyny Wrzałki. Po czym nastąpiło przedstawienie mentorów jak i przydzielenie do grup.


Po podzieleniu uczestników na grupy, wszyscy przeszli do sal warsztatowych, gdzie zainstalowali środowisko programistyczne. Niektóre z grup ambitnie wykonały pierwsze kroki w kierunku poznawania języka Python już w tym samym dniu.


W sobotę i niedziele zespoły zaczęły bardzo ciężką przeprawę nad opanowaniem sztuki programowania, a co więcej zrozumieniem tego, że programowania jest dla każdego. 

Ciekawym elementem warsztatów była integracja uczestników, która odbyła się w Graal w sobotę. Widać było że studentki i studenci dobrze się dogadują z własnymi mentorami oraz z innymi uczestnikami, co na bardzo ucieszyło. 

Było to widać najbardziej również w trakcie rozwiązywania zadań specjalnych-  "Kołko i krzyżyk" oraz tworzenie samodzielnie widoków w Django. 


W trakcie zakończenia z grona studentek oraz studentów wybraliśmy osoby, najbardziej pracowite i nagrodziliśmy książkami oraz upominkami. Niech Python będzie z Wami! i do zobaczenia wkrótce :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz