środa, 14 czerwca 2017

Women in Technology Gdańsk szuka mentorów i mentorek

Wiadomo, że zawód programisty jest bardzo coraz bardziej popularny. Nie tylko przez zarobki, które zresztą dalej przodują wśród branż ale i też popularność tego zawodu związany jest. z podróżami, dużym rozwojem zawodowym oraz visibility.

Któż nie chce fejmu, kiedy wie, że jest wprost świetny w swoich fachu.
Czasem mam dziwne wrażenie, żeby dostać się na praktyki/staż/ lub na stanowisko junior programmer, trzeba już wymiatać albo mieć już doświadczenie. To jest zastanawiające, skąd u programisty stawiającego pierwsze kroki w zawodzie, komercyjne doświadczenie w branży?

Chyba każdy powie, że najlepiej można się podszkolić pod opieką specjalisty, człowiek jest bardziej zmotywowany do dalszej pracy, ale żeby dostać się na kurs do szkoły programowania najczęściej trzeba płacić duże pieniądze. Nie zawsze duża kwota oznacza, że takowe szkolenie odniesie taki skutek, jakiego dana osoba oczekuje.

Od niedawna w Gdańsku działa Women in Technology, organizacja non-profit, która zrzesza kobiety z branży IT oraz inspiruje kobiety, które chcą się przebranżowić. Dziewczyny z WiT Gdańsk zorganizowały warsztaty "Poznaj podstawy Pythona", były to warsztaty weekendowe. Wzięło w nich udział 30 uczestniczek oraz uczestników, oraz 4 mentorów. Uczestników podzielono na grupki i każdą z nich zajął się mentor. Zakończyły się sukcesem, tak dużym, że w tej chwili planowana jest kontynuacja pt. "Szlifuj podstawy Pythona".
 

Jako, że WiT Gdańsk nie jest związane z jednym językiem programowania, to planują również warsztaty z innych języków programowania i w związku z tym, szukają mentorów i mentorek.

Jeżeli kogoś zainteresuje nauczanie, może wysłać swoje zgłoszenie:  TUTAJ
 
Bardzo zachęcam :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz